Kernu kool saatis ära viimase põhikooli lennu, kas ajutiselt või jäädavalt, seda näitab aeg.
Lõpetajad olid taaskord tublid, eksamid tehti headele tulemustele.
Kernu kool võib uhkusega nad edasi õppima saata.

MG 2762 2

Aktusest leiab rohkem pilte  https://drive.google.com/drive/folders/1YpGJLXm1_LucT9gNchyW3v6o1DTZcQzM?fbclid=IwAR3yVmllyZolJLSwT0HkE07EbMS5T7_DbStEt7rWQrAc5xl3ETNXnuH1GDU

Kernu koolis toimus 2019.a. rammumehe valimine. Palju õnne Karina ja Andre, kes võistluse võitsid.

20190607 121244 2      20190607 120908 2

Allalaaditud fail

Matemaatika on koolis üks raskemaid õppeaineid. Hästi aitavad heade õpitulemuste saavutamiseks kaasa toredad ja lastepärased õpikud-töövihikud, õpilaste huvi ja vanemate toetus.

Lastele meeldivad aga arvuti- ja telefonimängud, mille otstarbeka piiramisega nii õpetajad ja vanemad vahel kimpus on. Samas ilma tehnoloogia ja selle kasutamiseta tänapäeva ja tuleviku elus on toime tulla ka raske.

„Matetalgud“ on just üks selline arvutimäng, mille mängimise üle koolis ja kodus võime rõõmustada. Eesti koolilastel oli sel õppeaastal 5. korda   võimalik mängus kaasa lüüa. Mäng toimus kahes vanusegrupis: I-II klass- Väikesed ahvid ja III-IV klass- Juuniorahvid. Ülesanded olid lõbusad, eakohased ja sobivalt seotud õppekavaga.

Kernu kool osales „Matetalgutel“ esimest korda. Kui 11. veebruaril esimest korda arvutiklassis oma mängukontodesse sisse logisime oli väike kartus ka, kas suudame endast parima anda. Ebalus hajus ruttu ja kuus  3. klassi poissi asusid huviga ülesannetega rinda pistma. Jälgisime hoolega edetabelit ja muudkui arvutasime. Nimi „Matetalgud“ räägib enda eest: koos ülesandeid lahendada,  üksteist aidata ja meeskonnatööd teha on tore!

Kasutasime mängimiseks vahel matemaatika tunde, samuti asendustunde. Mängida sai koolivaheajal kodudes.

Suur rõõm oli see, kui 25.-31.märtsi nädalal tunnistati meie väike mänguseltskond nädala parimaks Juuniorahvide hulgas. Auhinnaks vahva viskemäng klassi.

1. aprillil „Matetalgud“ lõppesid ja meie tulemuseks oli 18. koht 441 võistkonna hulgas.

Tulemus on hea ja järgmisel aastal osaleme kindlalt jälle!

Osalejad- võistlejad arvasid „Matetalgutest“:

Mulle meeldisid „Matetalgud“ väga. Sain kellatundmises targemaks. See oli lõbus ja arendav. (Markus )

Mulle meeldis see, et alguses ja lõpus oli natuke  raske. (Klen Markkus)

„Matetalgud“ on tore mäng, sest  mulle meeldib arvutada. (Marten)

Mulle meeldis arvutis arvutada ja meeskonnatööd teha. (Klen Andri)

Tahaks veel „Matetalgutel“ mängida. (Mikk)

„Matetalgud“ on hea mäng. Meil läks hästi. Soovitan teistelegi. (Toni)

Pille Piho, III klassi klassijuhataja

matetalgud